ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΗΤΟΡΑ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΑΘΗΝΩΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΣΕΒ. ΜΗΤΡ. ΦΩΚΙΔΟΣ - [26.05.2024]

Sunday 26 Μαΐου 2024

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Κοσμήτωρ της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.), Καθηγητής Εμμανουήλ Δ. Καραγεωργούδης, παρέστη στον πανηγυρικό εορτασμό των πενήντα ετών Ιερατείας και δεκαπέντε Αρχιερατείας, από τα οποία τα δέκα έτη στην Ιερά Μητρόπολη Φωκίδας, του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου κ. Θεοκτίστου (Κλουκίνα). Τις εκδηλώσεις τίμησαν με την παρουσία τους ο Μακαριώτατος Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμος Β´, Ιεράρχες και Κληρικοί της Εκκλησίας της Ελλάδος, ο Υφυπουργός Δικαιοσύνης κ.  Ιωάννης Δ. Μπούγας, ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδος κ. Φάνης Σπανός, ο Μέγας Αρχιδιάκονος του Οικουμενικού Πατριαρχείου κ. Αλέξανδρος (Κούτσης), καθώς και πλήθος κόσμου.

Εκ της Κοσμητείας
της Θεολογικής Σχολής